Maestro Epower

Odkryj nowe
Maestro e-power

Pierwszy rębak działający na baterie

Od ponad 38 lat Eliet dba o piękno natury. W walce z globalnym ociepleniem firma ELIET wprowadziła innowacje już w 2006 r., wykorzystując technologię EcoEye™ w produkcji, aby znacznie zmniejszyć emisje swoich profesjonalnych rozdrabniaczy z silnikami spalinowymi. ELIET idzie teraz o krok dalej i wprowadza na rynek swój popularny model rębaka Maestro jako pierwszy w pełni zasilany na baterie w wersji e-power. Dzięki temu miłośnicy ogrodów maja możliwość pracować w sposób przyjazny dla środowiska.

Rozdrabnianie dostosowane do Twojego ogrodu

Pod maską Maestro e-power znajduje się bezszczotkowy silnik 56 V DC o mocy 3,2 kW. Ten bezobsługowy silnik jest bardziej energooszczędny niż konwencjonalny silnik spalinowy. Silnik czerpie energię z co najmniej dwóch akumulatorów litowo-jonowych EGO. W zależności od pożądanego zastosowania i autonomii, możesz wybrać odpowiedni akumulator z szerokiej oferty EGO.

Z mocą unikalnej technologii rozdrabniania Eliet®

Zasada Siekiery Eliet™

Maestro działa w oparciu o Zasadę Siekiery Chopping PrincipleTM. Noże rozłupują drewno zgodnie z kierunkiem słojów niczym topór. Odpady zielone są rozdrabniane na małe kawałki w procesie dzielenia i siekania. Przemyślane rozmieszczenie noży rozdrabniających ELIET gwarantuje, że zielone ścinki wpadające przez kosz do komory siekającej zostaną rozłupane i posiekane na całej szerokości leja. Następnie kawałki przechodzą przez kilka kolejnych rund w komorze rozdrabniania, gdzie są dalej siekane, aż przejdą przez otwory sita kalibracyjnego i wpadną do worka zbierającego.

BioTech™ zrębki

Eliet Maestro tnie wszelkiego rodzaju odpady ogrodowe z aż 43 000 ruchami na minutę. Powstałe w ten sposób BioTech wióry są nie tylko drobne ale także intensywnie zgniecione i pokruszone. Te właściwości sprawiają że są szybciej rozkładane przez mikroorganizmy. Oprócz zdrewniałej części również części liściaste są rozdrabniane co sprawia że powstałe wióry mają odpowiednią wilgotność. Dzięki temu proces kompostowania przebiega szybciej.

Różne rodzaje odpadów ogrodowych

Podczas pielęgnacji ogrodu powstaje bardzo wiele różnych odpadów zielonych: zwiędłe kwiaty, chwasty, ścinki żywopłotów, ścinki drzew iglastych, gałęzie, bluszcz, trzciny, liście… Dlatego inwestycja w niszczarkę uniwersalną naprawdę się opłaca, ponieważ bez wysiłku przetwarza całą gamę odpadów zielonych. Dzięki specjalnemu systemowi rozdrabniania, ELIET Maestro może bez wyjątku rozdrabniać grube gałęzie, ale także drobne, ale obszerne odpady z przycinania, np. z żywopłotów i krzewów. Liściaste odpady zielone z rabatek lub ogrodów warzywnych mogą być przetwarzane razem w suchą frakcją. Całoroczna niszczarka bez wysiłku przetwarza także jesienne liście! Natomiast jeśli chcesz rozdrabniać tylko rośliny zawierające wilgoć, firma ELIET zaleca wymianę standardowego sita kalibracyjnego na opcjonalne „sito do liści i produktów wilgotnych” (kod art. MA 001 052 001), aby zapobiec ewentualnemu jego zapchaniu.

Wybierz idealny moduł rozdrabniania

Korzystamy z rębaka ogrodowego aby w sposób szybki i wydajny przerobić zielone odpady tak aby można było je powtórnie wykorzystać we własnym ogrodzie. Miłośnicy ogrodów wiedzą jak bardzo przydatne są BioTech™ wióry w ogrodzie, służą one jako podstawa tworzenia kompostu lub jako warstwa ściółki na rabatkach.

EKO i TURBO

Aby właściwości BioTechTM lepiej wykorzystać ustaw sposób rozdrabniania Maestro e-power na odpowiedni moduł. Masz do wyboru dwa rodzaje ustawienia EKO i TURBO

EKO moduł dla ściółki

W trybie ECO powstaje mniej rozdrobniony materiał, idealny do wykorzystania jako warstwa ściółki. Niższa prędkość siekania w trybie ECO (36 000 ruchów siekania/min) zapewnia większą autonomię przy niższym zużyciu energii. Odłamki służą jako ściółka w kwietnikach lub pod krzakami. Warstwa strzępków o grubości 5 cm gwarantuje, że nasiona chwastów nie wykiełkują. W ten sposób można w sposób przyjazny dla środowiska oczyścić ogród z chwastów i uniknąć konieczności stosowania herbicydów. Jednocześnie warstwa strzępów tworzy regulującą wilgoć i izolującą warstwę ochronną. W suchych warunkach warstwa ściółki dłużej zatrzymuje wilgoć w glebie. W przypadku zbyt dużych opadów warstwa ściółki działa jak bufor i zatrzymuje część wody na zewnątrz, zapobiegając wypłukaniu gleby.

TURBO moduł dla kompostu

Jeśli przełączysz silnik w tryb TURBO, noże będą ciąć z maksymalną prędkością (43 000 ruchów tnących/min). Rozdrabniacz osiąga teraz maksymalną wydajność dzięki temu powstaje jednorodna mieszanina drobnych wiórów, która stanowi doskonałą podstawę dla optymalnie funkcjonującego systemu kompostowania. Kompost nazywany jest czasami czarnym złotem ogrodu, ponieważ ma mnóstwo właściwości, które sprzyjają naturalnemu pięknu ogrodu: polepszacz gleby, hamuje wzrost chwastów, reguluje wilgotność, tworzy nawóz o powolnym uwalnianiu... Aby proces kompostowania przebiegał prawidłowo, konieczne jest przestrzeganie kilku praktycznych zasad: Zapewnić odpowiednią równowagę pomiędzy zielonym i drzewiastym materiałem liściastym, zapewnić przewiewną strukturę (dopływ tlenu), utrzymać wilgotność. Dzięki mieszance drobnych wiórów BioTech™ wytwarzanych przez ELIET® Maestro, otrzymujemy doskonały materiał tworzący podstawę dla optymalnego działania systemu kompostowania.

Ekologia i Ekonomia idą z parze

Napęd akumulatorowy ma taką samą moc jak silnik benzynowy ale bez jego wad.

  • Brak zużycia benzyny

  • Brak emisji

  • Minimalne generowanie hałasu

  • Nie potrzebny jest przedłużacz

  • Niski koszt energii

  • Minimalna konieczność konserwacji

Baterie o poliwalentnym zastosowaniu

Silnik prądu stałego czerpie energię z dwóch akumulatorów litowo-jonowych EGO. Uniwersalne gniazdo akumulatorowe umożliwia stosowanie wszystkich typów akumulatorów wtykowych EGO naprzemiennie. EGO oferuje szeroką gamę akumulatorów o 6 różnych mocach. Aby uprościć wybór, ELIET® zaleca dwa akumulatory:


5Ah/56V

45 min. Autonomii

Są to lekkie baterie o dobrej autonomii na rębaku. Co więcej, idealnie nadają się do podwójnego zastosowania we wszystkich ręcznych maszynach EGO. Baterie te można szybko naładować.


10Ah/56V

90 min. autonomii

Są to mocne akumulatory o podwójnej autonomii, które pozwalają uzyskać maksymalną moc i wydajność rębaka.

Wykorzystanie w serii EGO

Baterie Maestro e-power można stosować w uzupełniającej gamie maszyn EGO, np. nożyce do żywopłotu, piła do drzew, dmuchawa do liści, podkaszarka...

odkryj ofertę

Dodatkowe zalety Maestro E-power

Kompaktowe przechowywanie i transport

Aby ułatwić transport Maestro w bagażniku samochodu, lejek wejściowy można całkowicie wyjąć. Można to zrobić w mgnieniu oka i nie wymaga żadnych narzędzi. Ta funkcja jest również przydatna do przechowywania maszyny w możliwie kompaktowy sposób w garażu lub innym pomieszczeniu.

Ciche rozdrabnianie

Technologia rozdrabniania ELIET w kierunku wzdłużnym jest bardzo cicha ze względu na niewielki wysiłek jaki ma do wykonania. Ponadto zawieszenie silnika za pomocą gumowych amortyzatorów ogranicza przenoszenie drgań na obudowę. Dodatkowo dwuścienna ściana komory zrębkowej wykonana jest z kompozytu który zapewnia dodatkowe tłumienie hałasu.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest najważniejsze! Maestro idealnie łączy w sobie łatwość obsługi i bezpieczeństwo. Podwójne zabezpieczenie przed odrzutem sprawia, że skrawki nie cofają się z worka z powrotem w stronę operatora. Worek zbiorczy całkowicie chroni strefę wyjściową, a także zapobiega rozpryskiwaniu się wiórów. Wyłączniki bezpieczeństwa na worku zbierającym i lejku zapewniają zatrzymanie silnika w przypadku wyjęcia jednego z nich.

Czysta praca

Maestro Country E-Power posiada duży kosz na śmieci o pojemności 80 l. Odpowiada to zawartości pełnej taczki. Torba na ścinki wykonana jest z wytrzymałego materiału tekstylnego z twardą podstawą z tworzywa sztucznego. Płynnie wsuwa się w ramę i wychwytuje cały pocięty materiał, dzięki czemu otoczenie pozostaje wolne od strzępów. Dzięki szerokiemu uchwytowi kosz można łatwo obsługiwać, nawet gdy jest pełny.

Komfort transportu

Dzięki Maestro z łatwością dotrzesz w dowolne miejsce w ogrodzie. Dwie duże pneumatyczne opony zapewniają niski opór toczenia i szybko pokonują stopnie oraz małe nierówności. Zasobnik posiada dwa duże uchwyty zapewniające stabilną kontrolę nad rębakiem. Rurowa rama maszyny oferuje również różne opcje uchwytów do transportu Maestro.

Specyfikacja techniczna

Maksymalna grubość gałęzi

45 mm


Liczba ruchów siekających/minutę

36000 z EKO module
43000 z module TURBO


Wydajność

14 taczek/godz.


Ilość noży

12 RESIST™/6


Wielkość oczek sita

20 x 20 mm


Pojemność worka na zrębki

80 L


Wysokość otworu załadowczego

1200 mm


Wielkość otworu załadowczego

350 x 250 mm


Ustawienie szybkości ciecia

Tryb Ekooptymalna autonomia
Tryb Turbo optymalna jakość rozdrabniania


Koła (Ø x Szer./Typ)

250 x 75 mm /opona pneumatyczna


Wymiary maszyny ( Dł. x Szer. x Wys.)

1360 x 650 x 1400 mm


Wymiary maszyny po złożeniu( Dł. x Szer. x Wys.)

740 x 650 x 1050 mm


Waga (bez silnika)

61 kg


Akcesoria

Sito kalibracyjne do materiałów wilgotnych


Moc silnika

3.2 kW


Bateria

litowo-jonowa


Napięcie akumulatora

56V (DC) prąd stały


Ilość komór na baterie

2